במהלך השירות הצבאי שלי עליתי הרבה במשקל, לפחות שמונה קילוגרמים. לא שמתי לב שעליתי במשקל עד שפתאום נשקלתי ונחרדתי – הגעתי למשקל שיא, משקל שהיה לי כה זר והרגיש בכלל לא קשור אליי. בתקופה זו, רק השתחרתי מהצבא ואיבדתי כל כיוון במה אני בכלל רוצה לעשות בהמשך החיים, הדימוי העצמי שלי היה ממש נמוך ולא מתקרב לאיך שהוא היום. הרגשתי מכוערת, לא מספיק טובה באף תחום בחיי ולא ראוייה לאהבה. מה שדיי אירוני, כי דווקא אז מצאתי אהבה ענקית שמלווה אותי עד היום. אבל זה לפעם אחרת.

החלטתי שכאשתחרר מהצבא, אני אעשה שינוי  ואגשים את חלומי – אני אהיה רזה! ולא רק רזה, אלא גם אהובה, נאהבת ומאושרת. הייתי משוכנעת שהתשובה לאושר שחיפשתי במשך כל כך הרבה שנים, אמצא ברזון. אז נרשמתי לקבוצה של ירידה במשקל (שעלתה לי המון כסף!) וחברתי לקבוצה של נשים מקסימות. הייתי מאושרת כי הרגשתי שהגעתי למקום הנכון בשבילי. בדיעבד, הבנתי כמה שהשיח בקבוצה היה שמנופובי ולא בהכרח בריא כמו שהם טענו שהוא.

אוכלת חסה בהנאה כי טעים לי ולא כי היא חסרת קלוריות
ערב שבועות 2020

התחלתי לרדת במשקל, וירדתי את חמשת הקילו הראשונים והנחשקים דיי מהר. הייתי מאושרת. ואז ירדתי עוד חמישה וכמובן שהחלו להגיע המון תגובות מפרגנות מהסביבה. מהמשפחה, מהמשפחה, מאנשים שמכירים אותי, כמה הם גאים בי שאני סוף סוף אהיה יפה ועם גוף שמספיק קרוב לאידיאל היופי הנחשק.

עברה כמעט שנה, וירדתי עוד עשרה קילוגרמים. הדרך הייתה מאוד קשה נפשית ומלווה בהרבה “הלכתי לישון צהריים” כדי בפועל לפספס ארוחה, להיות אובססיבית לכל דבר שאני מכניסה לפה, אובססיבית לכמה קלוריות אני יכולה להוריד באימון כזה או אחר. אובססיה שכמובן לא מרפה ממני גם היום. (שאני מקווה שכן תעזוב אותי מתישהו.)

מרץ 2019

אז ירדתי עשרים קילוגרמים, איזה כיף לי! התחדשתי בבגדים חדשים, הרשיתי לעצמי ללבוש חולצות בטן, בגדים צמודים יותר וביקיני! הו, פעם ראשונה שהעזתי לצאת מביתי בביקיני! פעם ראשונה שהעזתי לרקוד בציבור בחופשיות, והתחלתי לרקוד סלסה. כמובן שזה נשמע יותר נוצץ מהאמת: לפני כל ערב סלסה ניסיתי למצוא את התלבושת הנכונה כמעט שעתיים (ובאמת שאין לי כל-כך הרבה בגדים), כל בגד גרם לי לשנוא את עצמי, עם השמלה הזאת הרגשתי מכוערת, החולצה הזאת השטיחה לי את החזה, והג’ינס הזה עושה לי תחת פיתה. גם כשלבשתי את הבגדים האהובים עליי, לא הרגשתי באמת כמו בחורה יפה. עדיין התביישתי להציע לבחורים לרקוד איתי, כי חששתי שהם יתבאסו לרקוד עם בחורה מכוערת ורחמנא ליצלן – שמנה! בסופו של דבר, עם עבודה עצמית רצינית כן מצאתי את האהבה האמיתית לריקוד ומצאתי אנשים שאהבתי וכן הצלחתי להינות מהריקוד, בלי להיות אובססיבית כל הזמן לאיך אני נראית מהזווית הזו והזו.

הצלחתי לשמור על המשקל לתקופה של בערך שנה. התחלתי להרגיש קצת יותר בנוח עם הגוף הכבר פחות חדש שלי וגם הפסקתי “לשמור”. כלומר, אכלתי מעל ה-1200 קלוריות שהוקצבו לי ליום, לפי “התפריט האידיאלי”. מאוד מהר התחלתי לעלות במשקל. את חמשת הקילוגרמים הראשונים בכלל לא שמתי לב שהעליתי ולמען האמת, לא היה לי אכפת מהם. דיי מהר המשכתי לעלות עוד ועוד במשקל, עד שכבר לא הייתה דרך חזרה: 10, 12, 15, 18…בום, חזרתי להיות המיה השמנה של פעם. אבל לא באמת.

עפה על עצמי
יוני 2020

במהלך העלייה במשקל התחלתי לעקוב אחריי כל מיני יוצרות תוכן שונות שמדברות על קבלה ואהבה עצמית. הרבה בחורות שמנות בביקיני, הרבה סימני מתיחה, נשים יפהפיות עם גוף של אחרי לידה, בטן נשפכת או סתם בחורות שלא בהכרח שמנות, אבל גם לא לפי אידיאל היופי החברתי. עשיתי אנפולו באינסטגרם לחשבונות שהרגישו לי שלא עושים לי טוב לנפש. קניתי לעצמי בגדים יפים שתואמים את מידתי החדשה-ישנה וניסיתי לדבר אל עצמי בטוב וקבלה.

כמובן, לא הכל פשוט ונוצץ כמו שנקרא כאן: הרבה פעמים אני חושבת שאני לא מספיק רזה, עדיין בא לי לרדת כמה קילוגרמים (בודדים!) ועדיין יש בכי של תסכול מהבטן. אבל משמעותית פחות. ואני מרגישה הרבה יותר בנוח עם הגוף שלי ועם המקום שאני תופסת בעולם: אני תופסת את המקום הזה כי אני ראויה לו ואני מספיק טובה ואין לי במה להתבייש בגוף המהמם שלי.

מאי 2020

וממש לקראת סיום, שיר (ללא כותרת) שכתבה עדן כלב המושלמת ואישרה לי לפרסם ♥

לפעמים היריכיים שלי רוקדות
הן רוטטות
הן קופצות
הן נשפכות
הן ממלאות 
את המכנס מותחות
בשמלות הן משוחררות 
אבל תשומת לב עדיין מושכות
אז יש פעמים שאני רוצה שהן יהיו יותר קטנות
עם רווח יפה שבינו קרני אור מציצות 
כאלו דקיקות ויפות, עם רגלים ארוכות
אבל כולם יודעים כשהידיים קרות
אין דבר כמו יריכיים חמות 

ולסיום (עכשיו באמת!), כמה חשבונות אינסטגרם שעושות לי ולרגליים השמנמנות שלי שמח:

View this post on Instagram

מעיין אדם העלתה בימים האחרונים סטורי של קפלי הבטן שלה שאליהם היא הצמידה את כל שמות המאכלים שהיא אכלה בחג. שלחתי לה הודעה *פרטית* וכתבתי שזה דיבור שמן ושהמסר שלה מעודד שנאה עצמית, הלקאה של הגוף והפרעות אכילה. היא כמובן בחרה בדרך של שיימינג ופרסמה את ההודעה הפרטית שלי. וזה אגב אחרי שנשים סיפרו לי שלחו לה הודעות מאוד מפורטות ומכבדות על הבעייתיות שבסטורי הזה והיא בחרה לחסום אותן. במקרה שלי היא בחרה בבריונות. #דיבור_שמן הוא שיח שלילי על האוכל, המשקל או הגוף באופן משפיל ומזלזל, כשהמטרה של הדובר היא להקל על בעיות דימוי הגוף של עצמו. כמעט כל הסלבריטיז חוטאות בכך, כי רובן שבויות במרדף אחר הפיגורה הרזה והחיטוב. אבל אני לא מתכוונת למשטר את הבחירות שלהן, כמו שאני דורשת לקיחת אחריות על המסרים האלו שכבר לא מעט עשורים מוזרקים לנו לוורידים בכל מופע אפשרי בתקשורת ובמדיה. הסטורי שלה היה מוטה ברמות קשות, כי לכאורה היא פרסמה תמונה של הקפלים בבטן ברוח ה"בודי פוזיטיב", משל היא חושפת איזו אמת, אבל לא הייתה בזה שום חיוביות כלפי הגוף. תרבות הדיאטה וההרזיה מביאה איתה שיח קונפליקטואלי על מזון בצורה שהופכת אותו לאויב, לתסביך, וזה תמיד מודבק בצורה קשה לגוף, למידה, למשקל, להרגלי אכילה, לערך הנשיות. זה תמיד המוסר הכפול הזה, שמצד אחד הסטורי מלא בתיעוד של בישולים ומאכלים, מצד שני, עלבון כלפי הגוף בעקבות צריכתם, ובסופו של דבר גם תיעוד של אימונים קדחתניים כדי לנסות להשיג חזרה שליטה על חוסר האיזון באכילה (לכאורה) שמראש מופרעת בגלל תפיסה בעייתית. אוכל הוא לא אויב. אוכל הוא רק אוכל והגיע הזמן לנטרל את המשמעויות העודפות שהתרבות שמה עליו. בואו נניח כבר לרדיפה אחר החיצון, אחר אידאל לא מושג, ואחר טיפוח מושגי שנאה עצמית. מאז השיימינג שלה אני מקבלת מאות הודעות מנשים שמספרות לי כמה הן נחרדות מביטויים כאלה, כמה הילדות שלהן מושפעות וכבר מגיל צעיר ורך הן מתחילות לדבר במושגי "שמנה"/ "רזה" ואיך ההפרעתיות מתפתחת מהר תודות למסרים פגומים מסוג זה, ע"י מובילות דיעה. יש לנו את היכולת לבחור אחרי אילו אנשים ומסרים אנחנו עוקבות, ויותר מזה, יש לנו יכולת לתת ביקורת ולשנות את השיח. לא לשתוק, ולא לדמום מרוב בושה ואי נוחות. לשמחתי יש לי עוקבות שכבר שנים מבשילות עם הבנה חדשה וצורת הסתכלות אחרת, ועכשיו הן מתחילות גם להתבטא. לאוד אנד קליר. #דימויגוף #דימויגוףשלילי #שנאהעצמית #אהבהעצמית #קבלהעצמית #שמנה #אוכל #bopo #effyourbeautystandards #bellyfolds #foldsofhonor #lovemybody #honormycourves #honormysize #fattalk #strechmarks

A post shared by Naama Paska Davis (@naama_pd) on

View this post on Instagram

אלוהים עבד עלייך טוב

A post shared by Loran Lori Stern (@loriloveplus_) on

View this post on Instagram

🌻🌸🌹🌺🌼💐

A post shared by C O U R T N E Y (@curlycurvyclub) on

12 תגובות

  1. פינגבק:מעגל השנאה-אהבה עצמית – Wandering Rose

השאירו תגובה