אני מאוד מאוד אוהבת מוזיקה. תמיד אהבתי וגם בבית תמיד אמא הייתה משמיעה מוזיקה כל הזמן, כל הסגנונות האפשריים. אני מאוד פתוחה מוזיקלית – החל מנועה קירל עד לאופרה. U NAME IT. אז החלטתי לאגד כאן חלק מהשירים – בעברית – שעושים לי הכי הרבה פרפרים/חלושעס/דמעות. חלק עם הסבר למה וחלק לא. מקווה שתהנו! לשמיעת השיר תלחצו על שם השיר ותגיעו לשיר ביוטיוב. אני אישית שומעת מוזיקה רק באפל מיוזיק 🙂

  1. פגישה לאין קץ – נתן אלתרמן (בביצוע של אריק איינשטיין): באמת צריך להסביר למה? נתן אלתרמן זה גאונות. השירים שלו מרגשים ומופלאים. והשילוב עם אריק עושה קסמים.

2. מה אעשה – ארז לב ארי: השיר הזה, לא משנה מתי, תמיד יגע בי. תמיד יעשה לי עצוב. מזכיר לי תמיד את האישה הכי אהובה עליי בחיים שלי ובכל היקומים, שתמיד חששתי שהיא תיעלם לי מהחיים. נזכרת בלילות חסרי שינה, מלאים בבכי ודאגה, שתלכי לי. ואני אשתגע, איך שאשתגע. *בוכה תוך כדי כתיבת שורות אלו*

“שמור לי עליה
אתה שומע
אין לי כלום בלעדיה
שמור לי עליה
ותשמור גם עלי

כדי שלא אשתגע”

3. את תלכי בשדה/האומנם – לאה גולדברג (בביצוע חווה אלברשטיין): האמת היא, בכלל לא אהבתי את חווה עד מלפני שנה. אבל השיר הזה, אוי השיר הזה מה שהוא עושה לי. מרגש אותי ועושה לי צמרמורות ופרפרים. ואני חושבת שחווה מבצעת אותו נפלא ומצליחה להעביר עם הקול שלה את המילים והרגשות.

“את תלכי בשדה לבדך
לא נצרבת בלהט
השרפות בדרכים שסמרו
מאימה ומדם
וביושר לבב שוב
תהיי ענווה ונכנעת
כאחד הדשאים כאחד האדם”

4. שיר משמר – נתן אלתרמן (בביצוע חווה אלברשטיין): נכון למה השיר “מה אעשה” מרגש אותי? אז אותו דבר. את השיר הזה הכרתי בתיכון, באחד משיעורי ספרות מורחב המופלאים.

“שמרי נפשך העייפה, שמרי נפשך
שמרי חייך, בינתך, שמרי חייך,
שער ראשך, עורך שמרי, שמרי יופייך,
שמרי ליבך הטוב, אמציהו בידיך.”

5. מלאך – אביב גפן: עוד קלאסיקה, אני יודעת שאני לא מחדשת לכם! אבל זה פשוט שיר מצמרר ו-ואוו. לא צריך להוסיף הרבה, חוץ מהמילים כמובן:

“מפתח המרחק פתח לי שער של געגועים
והפחד השואל בי האם את שלי
אל תעזבני את המלאך שלי”

6. עדיף – דניאל סלומון: “ואני לא יכול לחשוב
שאת של מישהו אחר
שאוהב הרבה יותר
בלילות את לצידו
תמיד תרצי בטובתו
אז אצלי הכל בסדר
עד שאני נשבר
וכלום ממני לא נשאר
מדמם על הרצפה
מרסיסים של אהבה”

7. תיאטרון רוסי – אביתר בנאי: יוצר מדהים. הטקסטים שלו, הלחנים. חץ בלב. איזה כיף לי שהייתי בהופעה שלו.

“לא היה לי טוב כשהיית איתי
את רחוקה מלהיות קצת שקט בשבילי”

8. נאמר כבר הכל – החברים של נטאשה: יש לי קראש לא קטן בכלל על ארקדי דוכין, אוקיי? הקול שלו עושה לי צמרמורות. והשיר הזה הכי אהוב עליי שלהם. “כי נאמר כבר הכל
אז מה אפשר להוסיף לזה
פשוט לא יכול
הלילות ארוכים והפחד
לא תדעי לעולם
איך בכיתי כמו ילד
לא תרגישי דבר
תשכחי את הדרך
לכאן”

9. הריקוד המוזר של הלב – רונה קינן (יחד עם גידי גוב): מדובר בגאונה ובשילוב של גידי, שאני מאוד אוהבת, אי אפשר שלא. איזה שיר, אחחחחחחח.
“כמה מתוק ומריר הכאב,
רק בגללו אני מוכן להתאהב
בעיניים בורקות בחיוך רעב…
אני רוקד את הריקוד המוזר של הלב”

10. מאיה – שלום חנוך: מאוד אוהבת את שלום. השיר הזה קבוע עושה לי לבכות. “מאיה מאיה
כלום לא נשמע
יפה כמו לקרוא לך
ילדתי…”

11. לאט לאט – שלום חנוך: שיר אהבה כל כך כל כך כל כך מרגש ועוצמתי. אמאלה, שלום, למה אתה עושה לי את זה? הטקסטים שלו באמת עושים לי משהו בלב. “מתוך שאת שומטת את בגדי
גופך נחשף בכל צבעי הקשת
ואת רואה אותי רואה
וכמה את יפה כשאת נרגשת”

12. הדורבנים – אעשה את זה מרוכז, כי יש הרבה מאוד וזה יהיה ארוך. מגיל קטן אני אוהבת אותם, אבל מאז שהתחלתי לצאת עם אור (מעריץ מספר 1 שלהם) הם נכנסו עוד יותר ללב שלי. פייבוריטס שלי: אם רק תדברי (אחד אחרי השני), בעוד שבוע (לוי), את (לוי), כל מה שרצית (לוי), לא בא לי לשמוע (קובי), יצאנו לרקוד (קובי)

13. כל החתיכים אצלי – גם כן מרוכז, כי יש המון. הכרתי אותם בסיבות גיל 14, תקופת גיל שהתחילו כל מיני עניינים לא נעימים בחיים שלי (שמלווים עד היום) והם הצליחו לגעת בי כל כך חזק. במיוחד איה הסולנית, המדהימה. הם הצליחו לגרום לי להרגיש לא לבד. זכיתי להיות בהופעה שלהם בינואר האחרון והיה ואו אחד ענק! (במיוחד לאור העובדה שהם התפרקו) מיי פייבס: כל הסיבות, אני רוצה למות, עולם תקין, הכל בסדר, מתישהו, פולניה, אולי, אף אחת לא.

מה השירים האהובים עליכם בעברית? יש שירים שאתם חושבים שחייבים להיות ברשימה הזאת ולגמרי פספסתי?

נשיקות! ♥

9 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    שירים מעולים! שיר שמיד מרגיע אותי זה עין גדי בביצוע של אריק איינשטיין אמא תמיד הייתה שרה לי לפני השינה כשהייתי קטנה 🤭

השאירו תגובה