היי! מה נשמע?
אז החודש לא קראתי הרבה, אבל בגדול כן עמדתי ביעד שלי: ארבעה ספרים בחודש. הייתי רוצה להספיק לקרוא שישה ספרים בחודש, אבל כרגע זה פחות קורה, וזה בסדר! ☺
מה שכן, שניים מהספרים שקראתי אהבתי מאוד מאוד, וגם שמחתי לתת להם ציון של 5\5!

ועכשיו, לרשימה של מה שקראתי:

גאווה ודעה קדומה
  1. גאווה ודעה קדומה
    חמש בנות נולדו לבני הזוג בנט, ולכולן קשה למצוא בעל – במיוחד לאליזבת היפה והפיקחית, הסובלת מנטייה מדאיגה לדחות הצעות נישואים. בעוד היא עוקבת אחר ההתאהבות הנרקמת בין אחותה ג´יין לבין מר בינגלי, מתחיל חברו הטוב – מר דארסי – להתעניין בה עצמה. דארסי העשיר והמושך בטוח שאין אישה שתסרב לו, אך בעיני אליזבת הוא הגבר האחרון עלי אדמות שתסכים להינשא לו: הוא מתנשא, ביקורתי, וייתכן שאף חיבל בסיכויי אחותה להינשא לבחיר לבה. מתוך עוינות וחשד הדדיים נוצר אחד הזוגות המקסימים ביותר בתולדות הספרות. אליזבת ודארסי מנהלים דו-קרב קשוח ורומנטי בנשפים ובשיחות סלון, בעיר ובכפר, מתחת לאפם של שכנים סקרנים, קצינים מפתים, אב עוקצני, אם היסטרית ודודה אריסטוקרטית רוחשת מזימות. על רקע יחסיהם רבי התהפוכות חושפת הסופרת במבט אירוני את החברה המעמדית של אנגליה בתחילת המאה ה-19, ואת כללי הנישואים החומרניים בתקופתה. היא מתארת טיפוסים מלבבים, הנוגעים ללב גם בחולשתם, ובראשם גיבורה כובשת וחצופה, המתעקשת על זכותה לבחור בעל כרצונה.

סוף קראתי את הספר הזה!!! מלא זמן רציתי לקרוא אותו, אחרי שראיתי את הסרט מלא פעמים.
נהניתי מכל רגע, היה סופר מוצלח ומהמם.
5\5 כוכבים!

הנכדה של מר לין

2. הנכדה של מר לין
איש זקן עומד בירכתי ספינה. הוא אוחז בידיו מזוודה קלת משקל ותינוקת שנולדה לא מכבר, קלה אף יותר מהמזוודה. לזקן קוראים מר לין, והוא היחיד שיודע שכך קוראים לו, כיוון שכל מי שאי פעם ידע את שמו מת בהפגזה על כפרו. הספינה מתנהלת באיטיות על פני המים, ונופי מולדתו הולכים ומתרחקים ממנו; אבל, כשהוא מביט בפניה של נכדתו השלווה, צפים ועולים בקרבו נופי שדות האורז והערפילים היורדים מן ההרים לעת ערב. הנכדה הקטנה שעל כתפו, סנג־דיו שמה, צמודה אליו בכל אשר ילך. באכסניית הפליטים ובצעדיו הראשונים במדינה הזרה וחסרת הריח שלעולם לא תהיה שלו. סנג–דיו, שפירוש שמה “בוקר נעים”, היא הסיבה היחידה שבגללה מר לין מחליט לדבוק בחיים. הדאגה לבריאותה גם מדרבנת אותו לאזור אומץ ולצאת איתה לאוויר הצח בעיר הזרה והמאיימת.  על ספסל בשדרה מתיישב ליד מר לין מר בארק, אלמן בודד שמשתוקק לגלגל שיחה. מר לין אולי אינו מבין את השפה, אבל הוא יודע להקשיב. 

מעולה מעולה מעולה מעולה!!!!!!!
מרגש בטירוף וכתוב מופלא וטוב. הסוף גרם לי לבכות בטירוף מרוב התרגשות.
לגמרי אחד הספרים שהכי הכי אהבתי ב2020 ולדעתי הוא סופר מומלץ ☺
כמובן ש5\5 כוכבים!

פרנסוס על גלגלים

3. פרנסוס על גלגלים
אם יש ספר אחד שכאילו נכתב במיוחד לשיפור האקלים החברתי-פוליטי והספרותי הנוכחי בישראל, הספר הזה הוא פרנסוס על גלגלים. מדובר בקלאסיקה שנונה משנת 1917 מאת הסופר האמריקאי כריסטופר מורלי שמוריו הספרותיים היו בין היתר ויליאם שייקספיר, ארתור קונן דויל, וולט ויטמן ומארק טווין. איך יכול ספר שבסך הכל מתאר הרפתקה קצבית על סוסים בין העיירות ב”קאנטרי” האמריקאי הישן לשקף אותנו היום? את זאת תגלו בקריאה בפרנסוס על גלגלים,  שאותה איננו רוצים לעכב עוד: אנו בטוחים שהיא תגרום לכם הנאה, תעורר חיוך גדול ומצב רוח חיובי ואולי אף תספק כלים להתמודדות עם ההווה. לא במקרה הוא אחד הפריטים האהובים בספרייתו של הביבליופיל המושבע. מה עוד תמצאו בספר הזה מבלי שנספר לכם את עלילתו? הרבה תשוקה לספרים, קלילות ספרותית, תבונה, הומור והתייחסות חסרת תקדים למעמד האשה, לחופש האדם, ולעצמאותו החיונית.

ספר מתוק, קליל ומעניין!
ספר שכיף לחזור אליו – כמו שאני עשיתי! ואני בטוחה שאקרא אותו עוד ועוד, הוא משרה נינוחות וגם שמץ של הרפתקנות.
4/5

קרא לי בשמך

4. קרא לי בשמך
סיפורו של רומן פתאומי עז ועוצמתי, המלבלב בין נער בן שבע־עשרה לסטודנט צעיר שמתארח בביתו בקיץ כאסיסטנט של אביו הפרופסור, אי־שם בצפון איטליה של שנות השמונים.

נחמד. לא ציפיתי שיהיה אירוטי כמו שציפיתי, זה לא היה נוראי – פשוט לא מה שאני מחפשת בסיפורת.
חיפשתי רומן חמוד וקליל וקיבלתי ☺
את הסרט טרם ראיתי אבל המליצו לי עליו בטירוף!!
3\5 כוכבים.

למי שמעוניין: הGoodReads שלי שמתעדכן דיי בלייב ואני לגמרי מכורה לאפליקציה/אתר, מודה!

ביוש, נתראה!

תגובה אחת

  1. פינגבק:סיכום שנה – ספרים שקראתי ב2020 – Wandering Rose

השאירו תגובה