היי, מה קורה?
אני לא יודעת איך לספר את זה בלי להתבייש, אבל אני אעשה זאת וזהו: אני ממש אוהבת סיכומי שנה.
אני אוהבת גם הצבת יעדים ומטרות. את ההתרגשות לשנה חדשה. האומנם אני שונאת את הקלישאה של, NEW YEAR NEW ME! אבל אני כן אוהבת לחשוב על שנה חדשה ודף חדש. אולי הוא לא לבן, כנראה צהוב ומקומט, אבל עדיין, שנה של דברים חדשים שיכולים לקרות ☺

אז איך חננה שכמותי יכולה לעשות סיכום שנה? ועוד בשנה כמו 2020 שלא עשיתי יותר מדי דברים מרתקים בחיי?
ובכן – סיכום השנה הספרותית שלי! יאיי!!!!

הספרים שקראתי (עם סדר כרונולוגי):
1. החיים קצרים, אל תקני את הנעליים
2. זקופים
3. נשים קטנות
4. אתן לך את השמש
5. פוליאנה
6. העלמה מקזאן
7. שירת סרטני הנהר
8. תולדות האהבה
9. אין יציאה
10. עקוב אחר שינויים
11. המורה לעברית
12. חשד לשיטיון
13. חיים שלמים
14. ספר הקיץ
15. מישהו לרוץ איתו
16. רביעייה אנגלוסקסית
17. גאווה ודעה קדומה
18. פרנסוס על גלגלים
19. הנכדה של מר לין
20. קרא לי בשמך
21. ברוכה הבאה לחיים שלך
22. וויל גרייסון, ווייל גרייסון
23. מה המספר שלך?

ספר שאהבתי ולא חשבתי שאוהב: חיים שלמים!
באמת חשבתי שאני הולכת למות משעמום, אבל דווקא הוא היה אחלה של ספר. אפילו דיי אהבתי אותו. הכתיבה הייתה טובה. עלילת הסיפור הייתה שונה מאוד מהספרים שאני בדרך כלל קוראת. הפתעה נעימה ☺

ספר שחשבתי שאוהב ולא ממש אהבתי: יש שניים. זה לא ששנאתי אותם או שלגמרי לא נהניתי מהקריאה, פשוט חשבתי שאני מאוד אוהב אותם. וזה לא היה המצב. הראשון, תולדות האהבה. הוא היה קצת מבלבל והיה לי קשה לעקוב אחר העלילה, וזה כמובן תיסכל אותי והרס לי את חויית הקריאה. אולי אני צריכה לקרוא אותו שוב, כי היו בו כמה רעיונות שמאוד אהבתי, והדמות של הילדה, עלמה, הייתה מהממת ומעניינת מאוד.
הספר השני, קרא לי בשמך. הוא כן היה חמוד, אני גם חושבת שנתתי לו דירוג של שלושה כוכבים. מה שכן, פשוט ציפיתי ליותר. אולי עשו לי עליו “הייפ” גדול מדי, כי אני חשבתי שאני הולכת לקרוא יצירת מופת, ספר רומנטי ומתוק עד כדי הזרקת אינסולין. כן היו מונולוגים שמאוד אהבתי, אבל משהו בהתאהבות ובעלילה הכללית הרגיש לי קצת תלוש. הוא גם היה יותר אירוטי ממה שציפיתי (ציפיתי לאפס של אירוטיקה, לכן כשזה הגיע זה תפס אותי לא מוכנה).

ספר שהוציא ממני הכי הרבה דמעות: היו כמה ספרים שגרמו לי לבכות (יתכן שבכי היסטרי ולא פורפורציונלי).
הראשון שעלה לי לראש, ובאמת בכיתי ממנו המון (אמא שלי יכולה להעיד) הוא הנכדה של מר לין. הספר הזה קרע לי את הלב, ובמיוחד סופו. הוא ריגש אותי בטירוף, ואני סופר ממליצה עליו באמת לכולם.

הספר שהכי הצחיק אותי: ככל הנראה ספר הקיץ. הנכדה והסבתות מטורללות (בקטע הכי טוב שיש!) ופשוט קורעות מצחוק.

הספרים שהכי הכי אהבתי: היה לי קשה לצמצם את הרשימה ולבחור ספר אחד, אבל החלטתי שהיי, אני קובעת את החוקים בסיכום השנה שלי! ולכן בחרתי בארבעה ספרים מופלאים שמאוד אהבתי וכמובן שהענקתי להם באהבה חמישה כוכבים. אני גם יודעת שהספרים האלה “ילכו איתי”. הראשון, העלמה מקזאן (שגם כתבתי עליו פוסט), הספר השני הוא גם כן של מאיה ערד המהממת (שגיליתי השנה בזכות חבר טוב, אריאל ♥) הספר הוא חשד לשיטיון, גם ממנו מאוד נהניתי והוא הוציא ממני לא מעט דמעות. הספר השלישי הוא מישהו לרוץ איתו, שסוף סוף קראתי אותו! בלעתי אותו דיי מהר ונהניתי מכל רגע. והרביעי, הנכדה של מר לין.

ולסיום, קישורים:
my goodreads
פוסטים חודשיים שכתבתי עם ביקורת על הספרים שקראתי:
ספרים שקראתי בנובמבר
ספרים שקראתי באוקטובר
ספרים שקראתי בספטמבר
סקראפבוקינג

אהמ וזהו, מה איתכם? מה קראתם השנה? מה אהבתם? מה לא אהבתם?

השאירו תגובה